Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Centrum Medyczne MASZACHABA zaprasza na bezpłatną mammografię!

29 listopada 2022

W mammografii wykonywanej w Ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach 1972-1953), które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonywanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazania do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Przypominamy o badaniu Paniom, które nigdy nie wykonywały mammografii!

Informujemy, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania i spotkanie edukacyjne są wykonywane z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia pracowników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko dwie Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem Panie proszone są o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz stawienie się na badanie w maseczce ochronnej, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Zachęcamy uprawione Panie do zgłoszeń na bezpłatne badanie profilaktyczne oraz uczestnictwa w spotkaniach edukacyjnych. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Zapraszamy na badania:

16 grudnia 2022 – Wierzchosławice

Gminne Centrum Kultury, Wierzchosławice 39a – parking

Badania od 10:00 do 17:00

Informacja-rejestracja: 12 633 02 18, 503 777 651

Ilość miejsc ograniczona!

Badam się – mam pewność!

Realizacja Projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2022

Komentowanie jest wyłączone.