Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: ,,Oddaj to morzu” Joanna Sykat

8 lutego 2021

Dzisiaj mamy dla Was poruszającą książkę. Joanna Sykat to Autorka, która nie skupia się na rzeczach mało istotnych. Tematy jej książek są niebanalne, fabuła nieoczywista.

RECENZJA

Powieść „Oddaj to morzu” zaczyna się niepozornie, ale kolejne strony wciągają bez reszty.

Nadwątlone więzy rodzinne rozluźniają się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że 40-letnia Anka wzięła niespodziewany cichy ślub. Dopiero po fakcie pragnie przedstawić bliskim wybranka i z tej okazji organizuje spotkanie w rodzinnym domu nad morzem. Młodsza siostra, Ewa, niechętnie przyjmuje zaproszenie. Dawne urazy, gdy Anka odbiła jej chłopaka, wciąż żywo ranią. Kiedy więc w umyśle Ewy pojawia się myśl, by w ramach zemsty na siostrze uwieść jej męża, sprawy zaczynają się komplikować.

Ta książka, to nie tylko historia dwóch kobiet, które mimo tego, że są rodziną, działają wciąż tak, by zranić tę drugą. To nie tylko historia o tym, jak siostra zabiera siostrze faceta. To przede wszystkim książka o stracie, takiej, która ma wiele postaci, która dotyka każdego równie mocno, choć w inny sposób.

Są uczucia i emocje, które można wykrzyczeć, tak, że usłyszą je tylko morskie fale. Wtedy nikną w przestrzeni, lecząc zbolałą duszę. Morze to przyjaciel i Ewy, i Anny. I zapewne wielu, wielu osób.. Morze zapamiętuje łzy, krzyk, rozpacz, ściągając tym ciężar z serca cierpiącego. Jednak czasem zabiera więcej niż byśmy chcieli.

Polecamy Państwu tę poruszającą powieść.

 

Oprac. Małgorzata Dąbrowska

 

 

Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast