Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: ,,Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur” Nicola Schmidt,

27 września 2021

Dla odmiany, dzisiaj mamy dla Państwa propozycję poradnika. Nicola Schmidt – wykładowczyni, dziennikarka naukowa i autorka bestsellerów o rozwoju dziecka, przekazała już tysiącom rodziców, jak w sposób empatyczny i pełny ciepła nawiązać kontakt z dzieckiem i samym sobą. Teraz każdy z nas może skorzystać z jej rad, dzięki książce dostępnej w naszej bibliotece – „Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur”.

RECENZJA

Badania jednoznacznie dowodzą, że krzyki i kary są nieskuteczne, poza tym sprawiają, że dzieci nie potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie. I choć większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, to zdarza się, że nie jesteśmy w stanie opanować emocji i wybuchamy.

Ta książka sprawia, że u dziecka zaczyna się szukać możliwości, a nie deficytów, oraz pomaga upewnić się, że miłością i okazaniem zrozumienia można (prawie) wszystko naprawić.

Dzięki tej książce można nauczyć się, jak zachować spokój i sterować swoimi reakcjami, kiedy czujemy, że zaraz wybuchniemy. Można dowiedzieć się, co dzieje się w mózgu dziecka, które jest krytykowane i obrażane. Można też wyćwiczyć takie sposoby postępowania, aby krok po kroku realnie i trwale wzmocnić swoją więź z dzieckiem.

Polecamy ten poradnik wszystkim rodzicom.

 

Opracowała Małgorzata Dąbrowska

 

Ostatnia modyfikacja: 27 września 2021

Komentowanie jest wyłączone.