Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji” Carla Naumburg

5 maja 2021

Nasza biblioteka w swoich zasobach posiada także najnowsze pozycje z dziedziny pedagogiki i psychologii. Wśród nich znajdują się poradniki od Wydawnictwa Muza, między innymi poradnik dla rodziców „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji” Carli Naumberg.

RECENZJA

Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko (jeśli nie, to jesteś jednym z wyjątków, czego trzeba ci z pewnością pogratulować). Dorośli krzyczą – z bezsilności, zdenerwowania, z miłości. Nawet jeżeli chcieliby załatwić sprawę inaczej, czasem po prostu nie potrafią. Dlatego mamy dla was rodziców propozycję – „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji” Carli Naumburg – pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże wam zostać spokojniejszym, szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych, szczęśliwszych dzieci.

Polecane w książce nawyki i strategie nie tylko pomagają zostać cierpliwym i bardziej wyluzowanym rodzicem, sprawiają również, że poczujesz się ogólnie szczęśliwszy, bardziej produktywny, i skuteczniej zapanujesz nad innymi dziedzinami życia.

To nie jest książka o dzieciach i ich wychowaniu, tylko przede wszystkim o tym, jak o siebie zadbać, żeby być szczęśliwszym i lepszym rodzicem.

Wstęp faktycznie troszkę się dłuży, ale potem jest dużo lepiej. Autorka nie jest oderwana od rzeczywistości i nie robi dwóch rzeczy, które w innych poradnikach dotyczących rodzicielstwa zazwyczaj frustrują. Po pierwsze – poza wstępem, nie snuje bardzo ogólnych teorii psychologicznych, które może coś opisują, ale niczego nie wnoszą do poprawy codzienności z dziećmi. Po drugie – rozwiązania, które proponuje, nie są podane z kosmosu, a nawet jeśli są trudne, zawsze podaje jakąś prostszą alternatywę.

Ta książka to użyteczny zbiór porad. Poza tym, to taki reality check i wsparcie dla rodziców, którzy są już sfrustrowani, zmęczeni i oślepieni blaskiem idealnych matek z FB i Instagrama.

To nasza propozycja dla wszystkich, którzy chcą poszukać dla siebie wskazówek, pomysłów, ale i wsparcia w poczuciu, że nie jest się tym najgorszym rodzicem, nawet jeżeli zdarza się krzyknąć na swoje dziecko.

Najczęściej rodzic krzyczy, kiedy jest zdenerwowany, kiedy się spieszy, a dziecko nie chce współpracować. Kiedy jest zmęczony, wtedy najbardziej brakuje cierpliwości. Ten poradnik pomoże rodzicom ułożyć plan działania, wskaże czynności, które pomogą usprawnić codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu i rodzic, i dziecko – wszyscy będą szczęśliwsi. Warto poszukać dla siebie wsparcia.

 

Opracowała Małgorzata Dąbrowska

Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast