Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: „Duchy K2” Mick Conefrey

18 stycznia 2021

W związku z tym, że w ostatnich dniach staliśmy się świadkami historii i wierzchołek K2 o wysokości 8 611 m, został po raz pierwszy zdobyty zimą przez Nepalczyków z ludu Szerpów, mamy dzisiaj dla Państwa propozycję książki „Duchy K2”, która jest epicką historią zdobycia szczytu.

K2 to bezimienna góra, która cieszyła się do tej pory ponurą sławą. Wznoszący się na 8611 metrów n.p.m. szczyt budzi wśród ludzi gór szczególną fascynację. To dla nich największe możliwe wyzwanie: trzeba tam pokonać niezwykle strome zbocza, ekstremalną wysokość, odosobnienie oraz nieprzewidywalną pogodę. Nowoczesne technologie sprawiły, że góra Gór stała się trochę bezpieczniejsza, jednak wciąż zbierała tragiczne żniwo. W tym roku się to zmieniło.

Książka „Duchy K2” w wyjątkowo realistyczny i sugestywny sposób opowiada historię pierwszych prób wejścia na K2. Jest niezwykłym dokumentem, który powstał dzięki nieustępliwości i wytrwałości autora. Niepublikowane wywiady z żyjącymi członkami zespołów oraz ich rodzinami, fragmenty pamiętników i listów znajdujących się w archiwach rozsianych po całym świecie pozwoliły na odmalowanie atmosfery na Górze Bez Imienia, która wciąż pozostaje marzeniem wielu wspinaczy.

Mick Conefrey to pasjonat eksploracji najtrudniejszych do zdobycia pasm górskich w Alpach, Himalajach i na Alasce. Poznał chyba wszystkie najbardziej fascynujące zakątki świata, od Kambodży po K2, od Puerto Rico po Spitsbergen.

Ta książka to historia przesiąknięta widmem śmierci, szaloną ambicją, tragedią i heroiczną odwagą. Karty tej znakomitej, rzetelnie napisanej, a przy tym trzymającej w napięciu publikacji wypełniają prawdziwi bohaterzy i marzyciele.

 

Opracowała Małgorzata Dąbrowska

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast