Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalia de Barbaro

15 czerwca 2021

Dzisiaj coś specjalnego, głównie, choć nie wyłącznie, dla naszych Czytelniczek. Książka, która od jakiegoś czasu trzyma wysoką pozycję na listach bestsellerów i jest już w naszych bibliotecznych zasobach. Mowa o „Czułej przewodniczce. Kobiecej drodze do siebie” Natalii de Barbaro. To książka napisana przez kobietę, dla kobiet, aby umiały odpowiedzieć na pytanie: Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?

RECENZJA

Kobiety nie zawsze żyją tak, jakby chciały. Nie zawsze robią to, co lubią. Ma na to wpływ wiele czynników – głównie wychowanie i środowisko w jakim żyjemy. Nie umieją znaleźć swojego właściwego, szczęśliwego „ja” – bo to nie wypada, bo nie przystoi i nie pasuje. Chcą być idealnymi matkami, żonami, kochankami, pracownicami, chcą spełniać oczekiwania innych, boją się odpuścić. A czasem właśnie tak trzeba! I po to Natalia de Barbaro – psycholożka – napisała tę książkę. Aby kobiety wiedziały, że niczego nie muszą i znalazły powrotną drogę do siebie samej. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Pokazuje, jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury. Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości.

Ten poradnik, to idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości. A do tego „Czuła przewodniczka” jest zilustrowana kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej. To zdecydowanie „COŚ” dla duszy.

 

 

Opracowała

Małgorzata Dąbrowska

Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast