Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: „Czerwony namiot” Anita Diamant

6 lipca 2020

Jak co poniedziałek publikujemy przygotowaną we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchosławicach recenzję. Dziś pod lupę wzięliśmy książkę pt.: ,,Czerwony namiot” autorstwa Anity Diamant.

 

RECENZJA

“Czerwony namiot” Anity Diamant to książka, której trzeba pozwolić się pochłonąć. To niesamowita, kobieca historia, która opowiada o losach Diny – córki Jakuba z Księgi Rodzaju. Zazwyczaj, wiemy o niej raczej niewiele, ot epizody. Natomiast w powieści Autorki, los Diny, kobiety, która nie miała prawa głosu, mało ważnej córki Jakuba, przeradza się w wielobarwną opowieść kobiety niezwykłej, która ma prawo kochać, cierpieć, która dojrzewa i realizuje swoje powołanie. I choć nigdy do końca nie będzie wolna, to siły, które kierują jej życiem prowadzą ją do miejsca, w którym zazna spokoju, doświadczy miłości, mimo, że jej dusza umarła wraz z pierwszym mężem… Ten odległy świat, wchłania czytelnika tak, że nie odczuwa się różnicy czasu. Opowieść Diny nawiązuję więź ze współczesnym odbiorcą, a także przekonuje, że pomiędzy epokami nie ma różnic w przeżywaniu tragedii, szczęścia czy miłości… “Czerwony namiot” to hołd dla ponadczasowego rytmu życia, siostrzanej przyjaźni i mądrości kobiet. To my kobiety musimy pojąć swój szacunek i mieć go dla siebie, by czuć się silnymi i szczęśliwymi. To dar, którym zostałyśmy obdarzone i nie powinien być powodem do wstydu, ani oznaką słabości.
Historia Diny, to powieść zdecydowanie dla wszystkich kobiet, zwłaszcza tych, które poszukują w sobie źródła siły i potrzebują przekonania, że mają je w sobie.

 

Oprac. Małgorzata Dąbrowska

Ostatnia modyfikacja: 6 lipca 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast