Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: „Chirurg” Tess Gerritsen

19 kwietnia 2021

Dzisiaj przychodzimy do Państwa z propozycją thrilleru medycznego, który od lat cieszy się wielką popularnością wśród czytelników, nie tylko naszej biblioteki, ale i na całym świecie. Autorka – Tess Gerritsen ma na swoim koncie mnóstwo znakomitych thrillerów, jednak „Chirurg” wydaje się najlepszym, zwłaszcza dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją historię z twórczością tej pisarki.

RECENZJA

W Bostonie grasuje morderca, który bierze na cel samotne kobiety. Prasa nazwała go Chirurgiem, ponieważ zanim odbierze życie swoim ofiarom, z przerażającą precyzją usuwa im macice. Bez znieczulenia.

Już dwa lata temu doszło do podobnej serii morderstw, których sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, której jako jedynej udało się przeżyć. Teraz, kiedy morderca pojawił się w Bostonie, doktor Cordell znowu jest na jego celowniku. W tym trudnym okresie pomagają jej detektywi – Thomas Moore oraz Jane Rizzoli. Czy uda im się ocalić lekarkę?

„Chirurg” to niezwykle trzymająca w napięciu historia, brutalne opisy, miejscami strach wyciekający ze stron książki. Mało który Autor potrafi tak umiejętnie poprowadzić akcję, dodatkowo dopieszczając ją medycznymi smaczkami. Autorka sama jest lekarką, więc te wątki były bardzo precyzyjne i szczegółowe, choć momentami odrażające.

Co więcej, pomimo tego, że jest to thriller medyczny, utwór ten często skłania czytelnika do refleksji poprzez wątki psychologiczne. Pokazuje w przerażający sposób, jak łatwo można zamaskować prawdziwe, mroczne oblicze ludzkiej natury i umysłu.

Jest to jedna z tych pozycji, które wciągają już od pierwszych stron i nie puszczają do ostatnich, w międzyczasie totalnie odcinając nas od świata zewnętrznego.

Książkę tę gorąco polecamy miłośnikom thrillerów, horrorów oraz literatury z wątkami medycznymi.

 

Opracowała Małgorzata Dąbrowska

 

 

Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast