Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

BIBLIOTEKA POLECA: ,,Blizny” Marek Stelar

30 marca 2021

Dzisiaj mamy dla Państwa lekturę, w której mroczna atmosfera tajemniczej i nie do końca wyjaśnionej tragedii sprzed lat przyciąga równie mocno, jak i bieżące zagadkowe wydarzenia. Bohaterowie są tak realni i niedoskonali, tak prawdziwi w swoich działaniach, rozterkach i przemyśleniach, że trudno się z nimi rozstać. „Blizny” Marka Stelara to nieoczywisty i mroczny kryminał, w którym kara musi być adekwatna do winy.

RECENZJA

Na placu budowy zostają odnalezione zwłoki. Nadkomisarz Rędzia ze szczecińskiej Komendy Policji wpada na ślad, który łączy śmierć denata z tragedią sprzed lat. Musi cofnąć się w czasie i wrócić do licealnej wycieczki klasowej w okolice Złocieńca, z której jeden z jego kolegów wrócił jako bohater, a kilku innych nie wróciło wcale. Co łączy tajemnicze zabójstwo sprzed lat z odnalezionym niedawno ciałem i dlaczego wszyscy tak bardzo chcą zapomnieć o bohaterze, który kiedyś z narażeniem własnego życia uratował swoich kolegów z klasy?

Rędzia należy do mężczyzn, którzy lubią doprowadzać sprawy do końca, więc nie spocznie dopóki nie pozna prawdy. Z przyjemnością śledzi się jego poczynania w śledztwie, ale również podszyty nutką erotyzmu, elektryzujący kontakt z Agnieszką.

To genialnie napisany kryminał, w którym rany z przeszłości zabliźniły się jedynie powierzchownie i niewiele trzeba, by otworzyły się na nowo. Trudno rozstać się z bohaterami, ale trzeba, choć na jakiś czas, do następnej części. Jeśli szukacie kryminału z pasjonującą intrygą, z trzymającą w napięciu akcją, od której nie oderwiecie się do ostatniej strony, to właśnie znaleźliście.

 

Opracowała Małgorzata Dąbrowska

 

 

Ostatnia modyfikacja: 30 marca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast