Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Będzie rewitalizacja terenów zielonych w Ośrodku Rekreacyjnym w Ostrowie

7 sierpnia 2020

Za ponad 37 tys. zł gmina Wierzchosławice przeprowadzi rewitalizację istniejących terenów zielonych w Ośrodku Rekreacyjnym w Ostrowie. Samorządowi udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie w ramach Modernizacji infrastruktury rekreacyjno – sportowej (MIRS) ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Krakowie (50% dofinansowania).

 

Zadanie polega na wykonaniu cięć pielęgnacyjnych drzew na terenie Ośrodka Rekreacyjnego w Ostrowie, zakładaniu wiązań elastycznych, wycince drzew z karczowaniem, ręczne ścinanie i karczowanie zagajników i krzaków, zrąbkowanie i wywóz urobku, uprzątnięcie starych stosów gałęzi pozostawionych w terenie oraz koszenie nieużytków. Zadanie będzie realizowane do 16.11.2020 r.

 

Warto przypomnieć oprócz uporządkowania zieleni w Ośrodku Rekreacyjnym w Ostrowie gmina Wierzchosławice w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS” w 2020 roku dofinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego wykona na tym terenie też remont i modernizację kompleksu infrastruktury rekreacyjno – sportowej (boiska do koszykówki, kortu tenisowego, boiska do siatkówki oraz trasy „ósemki” dla rowerów –  mini miasteczko rowerowe), a ze środków unijnych remont budynku turystyczno-rekreacyjnego – byłej „Rybitwy” w Ostrowie.

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast