Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Będzie rewitalizacja centrum Komorowa! Dom Ludowy zmieni się nie do poznania

30 czerwca 2021

Gmina Wierzchosławice pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego ponad 581 tys. zł na rewitalizację centrum miejscowości Komorów. W sumie szacunkowa wartość zaplanowanych prac sięga 770 tys. zł.

W ramach zadania nie do poznania zmieni się Dom Ludowy w Komorowie. Przewidziano roboty budowlane w samym budynku oraz związane z montażem paneli fotowoltaicznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie elewacji zewnętrznej, docieplenie stropów, wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych, schodów zewnętrznych. Inwestycja obejmuje także dostosowanie sanitariatu wewnątrz budynku dla osób niepełnosprawnych, z wykonanie robót malarskich w całym budynku, wymianę opraw elektrycznych, remont pomieszczenia gospodarczego, montaż klimatyzacji, paneli fotowoltaicznych a także malowanie dachu.

Wiele zmieni się również wokół Domu Ludowego. Inwestycja przewiduje wymianę ogrodzenia, remont boiska trawiastego, założenie obrzeży gumowych na boisku do siatkówki plażowej, utwardzenie placu z kostki oraz wymiana asfaltu na kostkę. Powstanie także altana turystyczno-rekracyjna, siłownia plenerowa, stojak na rowery, grill betonowy oraz pojawią się nowe ławki. 

Na tym jednak nie koniec. Planowana jest również budowa zatoki parkingowej.

– Banałem jest mówić, że na taką inwestycję mieszkańcy Komorowa czekali od lat, ale taka jest prawda – mówi wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Realizując politykę zrównoważonego rozwoju całej gminy Wierzchosławice, docieramy z dużą inwestycją do Komorowa. Ale na tym nie koniec, gdyż w tej miejscowości, dzięki skutecznym zabiegom o pozyskanie zewnętrznych środków zostanie wyremontowana jedna z dróg. Dodam, że w ubiegłym roku w Komorowie oddaliśmy do użytku sąsiadujące z Domem Ludowym wielofunkcyjne boisko, które szczególnie latem tętni życiem niemalże od świtu do zmierzchu. 

Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2021

Komentowanie jest wyłączone.