Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Awaryjne zamknięcie mostu w Ostrowie od 27 listopada 2019!

27 listopada 2019

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zamknięcia mostu w Ostrowie informujemy, iż Organy Gminy Wierzchosławice zostały zaskoczone tą nagłą informacją – podobnie jak wszyscy użytkownicy tego szlaku komunikacyjnego.

Gmina Wierzchosławice nie jest zarządcą drogi: DP nr 1346K relacji Tarnów – Wierzchosławice, a wszystkie decyzje dotyczące funkcjonowania mostu były podejmowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie – poprzez Powiatowy Zarząd Dróg, gdzie należy kierować wszystkie uwagi związane z zamknięciem mostu.

Świadomi utrudnień, jakie spotykają mieszkańców naszej Gminy, podejmujemy działania w granicach organizacyjno-prawnych, aby zminimalizować uciążliwości wynikające z zaistniałej sytuacji. O wszystkich podejmowanych krokach będziemy Państwa informować.

W dniu 28 listopada 2019 r. (czwartek) zostały wysłane następujące pisma – dotyczące trudnej sytuacji Gminy Wierzchosławice po zamknięciu mostu w Ostrowie:

1. Do Starosty Tarnowskiego – Romana Łucarza – w sprawie zorganizowania – w trybie pilnym – spotkania, w którym będą uczestniczyć: Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojewoda Małopolski, Parlamentarzyści Ziemi Tarnowskiej oraz Radni Powiatu Tarnowskiego. Spotkanie powinno być poświęcone wypracowaniu rozwiązań, które wpłyną na poprawę sytuacji kryzysowej zaistniałej po zamknięciu mostu

2. Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie – w sprawie informacji na temat wprowadzonych zmian i rozwiązań w sposobie zabezpieczania terenu Gminy pod względem operacyjnym ze strony Policji oraz w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na odcinkach dróg przebiegających przez teren Gminy Wierzchosławice oraz na skrzyżowaniach – o znacznie zwiększonym obecnie natężeniu ruchu (Mikołajowice, Łętowice).

3. Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie – w sprawie informacji na temat wprowadzonych zmian w sposobie zabezpieczenia i dysponowania SiŚ dla Gminy Wierzchosławice, ze szczególnym uwzględnieniem Kępy Bogumiłowickiej.

4. Do Dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie – w sprawie rozważenia możliwości przesunięcia zespołu PRM na teren Gminy Wierzchosławice.

Wójt Gminy Wierzchosławice
Andrzej Mróz


 

Powodem zamknięcia jest zły stan techniczny mostu zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Zalecany objazd do Tarnowa i Grupy Azoty przez autostradę A4 węzeł Tarnów Centrum.
Objazd do m. Ostrów i węzeł Tarnów Mościce A4 przez DK 94i DW 975.

Poniżej proponowane mapy objazdowe z użyciem Google Maps:

Przez autostradę A4:

Objazd Wierzchosławice - Tarnów A4

Przez Wojnicz (stara droga A4):

 

Źródła zdjęć:
– most z lotu ptaka – www.informatorbrzeski.pl
– most z boku – www.gazetakrakowska.pl

Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2019

Komentowanie jest wyłączone.