Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Aktywne ferie w gminie Wierzchosławice [ZDJĘCIA]

18 stycznia 2021

Podczas minionych ferii Akademia Piłkarska Wierzchosławice przy współpracy z CKWP Wierzchosławice oraz Szkołą Podstawową w Wierzchosławicach zorganizowały półkolonie dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Warto dodać, że tylko w 3 gminach na 16 w powiecie tarnowskim przygotowano feryjny program zajęć dla dzieci.

 

Półkolonie w naszej gminie zostały podzielone na dwie części. Jedna prowadzona przez CKWP, druga – sportowa – przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wierzchosławice. Łącznie w zajęciach wzięło udział 54 dzieci z terenu naszej gminy. Organizatorzy przy planowaniu atrakcji kładli nacisk na wypoczynek aktywny, w dużej mierze na świeżym powietrzu lub na hali sportowej. Było to kluczowe biorąc pod uwagę fakt, że dzieci są zmęczone nauką zdalną i dużą ilością czasu spędzonego przy komputerach.

Po za samymi zajęciami, które były organizowane w SP Wierzchosławice, wszystkie grupy miały możliwość wyjazdu na warsztaty m.in. do Fly Parku w Tarnowie, Bacówki ,,Biały Jeleń”, na kręgle, na Górę Liwocz. Odbyły się również gry kontrolne z innymi drużynami z regionu. Zorganizowano tak warsztaty, aby były kreatywne i naukowe, a popołudnie upłynęło z dobrym filmem i popcornem. Każda minuta była wypełniona.

Na koniec każdych tygodniowych warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki, słodki upominek a z części sportowej pamiątkowe plecaki z rąk wójta oraz jego zastępcy. Dodajmy, że w trakcie turnusów dzieci otrzymywały także pyszne posiłki, które zapewniła kuchnia ,,Pod Królewskim Karpiem”.

Do zobaczenia w wakacje!
 

Ostatnia modyfikacja: 18 stycznia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast