Z szansami na przełamanie – zapowiedz 4 kolejki rozgrywek A i B klasy

Kolejny piłkarski weekend przed nami. Drużyny z Naszej Gminny po raz kolejny staną na boisku do walki o ligowe punkty.

A-klasa

Szanse na pierwsze punkty i opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli będzie miała drużyna Dunajec Mikołajowice. Czeka ją ciężkie zadanie, gdyż zespól z Rzuchowej nie przegrał jeszcze żadnego spotkania w tym sezonie i dlatego będzie liczył na kolejne zwycięstwo. Jednak atut własnego boiska powinien dać większe szanse na zwycięstwo drużynie z Mikołajowic i opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli. Z kolej zaś drużyna LKS Wierzchosławice-Ostrów podejmować będzie na własnym boisku drużynę z Koszyc Małych, która do tej pory rozegrała tylko jedno spotkanie, więc ciężko ocenić kto ma większe szanse na wygraną. Liczymy na to, że zespół z Wierzchosławic stanie na wysokości zadania i utrzyma zwycięską passę zważywszy na to, że mecz odbędzie się na ich stadionie. Drużyna z Gosławic na własnym stadionie spotka się z bardzo wymagającym przeciwnikiem z Ołpin. Jednak pierwsze punkty zdobyte w ostatnie kolejce, powinny dodać rozpędu Gosłavii Gosławice dlatego więc liczymy na ich zwycięstwo w tym spotkaniu.

LKS Gosłavia Gosławice – LKS Olszynka Ołpiny 24.08.2019r. 17:00 – sobota
LKS Dunajec Mikołajowice – LKS Rzuchowa 24.08.2019r. 17:00 – sobota
LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Victoria Koszyce Małe 25.08.2019r. 12:00 – niedziela

B-klasa

W tej kolejce oprócz zespołu z Łętowic wszystkie Nasze drużyny rozegrają mecze na własnych obiektach. KS Cezar Kępa Bogumiłowicka po ubiegłotygodniowej wpadce, gdzie nie zdołała zebrać zespołu na mecz będzie podejmować zespół z Szerzyn. Tym razem mają szanse na rehabilitację i wygranie pierwszego meczu w sezonie. Podobna sytuacja ma się z rezerwami zespołu Wierzchosławice-Ostrów, które podejmują u siebie zespół z Tarnowca. Ich atutem będzie to, że mogą skorzystać z zawodników z kadry pierwszej drużyny, która rozgrywa mecz bezpośredni przed nimi. Tym samym wzmocnią swój zespół w tym spotkaniu i zwiększą swoje szanse na odniesienie pierwszego zwycięstwa. Zespół z LKS Rudka Bobrowniki Komorów zagra u siebie z spadkowiczem z A-klasy – zespołem LKS Biała Lubaszowa. Chcący się włączyć do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej ten mecz gospodarze muszą wygrać. Jedynym zespołem który rozegra mecz na wyjeździe jest LKS Radar Łętowice. Rozegra on mecz z tarnowska Iskrą. Jeżeli  więc zespół z Łętowic myśli o ambitnych celach w tym sezonie to powinien dążyć do wygrania tego meczu.

KS Cezar Kępa Bogumiłowicka – SKS Liwocz Czermna 24.08.2019r. 16:00 – sobota
LKS Rudka Bobrowniki Komorów – LKS Biała Lubaszowa 24.08.2019r. 17:00 – sobota
KS Iskra Tarnów – LKS Radar Łętowice 25.08.2019r. 11:00 – niedziela
LKS Wierzchosławice-Ostrów – KS Tarnowiec 25.08.2019r. 16:00 – niedziela

Rocznica Bitwy Warszawskiej – Dzień Wojska Polskiego w Wierzchosławicach

15 sierpnia przed pomnikiem Wincentego Witosa w Wierzchosławicach Wójt Gminy Wierzchosławice – Pan Andrzej Mróz wraz z liderem ludowców Panem Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem i przedstawicielami Polskiego Stronnictwa Ludowego uczcili obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej – Dnia Wojska Polskiego.

W tym dniu obchodzony jest Dzień Czynu Chłopskiego, który jest szczególnie bliski mieszkańcom naszej Gminy. To właśnie na apel naszego rodaka, ówczesnego Premiera Wincentego Witosa chłopi tak masowo wzięli udział w bitwie Warszawskiej i odegrali decydujący wpływ w zwycięstwie nad bolszewikami w 1920 roku.

Poniżej krótka fotorelacja.

Remisowe derby

A-klasa

Miniony weekend nie był zbyt szczęśliwy dla Naszych drużyn. W derbowym starciu pomiędzy drużynami LKS Wierzchosławice-Ostrów a Goslavią-Gosławice padł remis po bramkach Krzysztofa Rzepy dla Gosławic i Karola Lecha dla zespołu Wierzchosławice-Ostrów. Pomimo wielu sytuacji dla obu zespołów to więcej bramek już nie padło. Mecz zakończył się remisem 1:1. Za to w meczu zespołu z Mikołajowic padł „hokejowy” wynik, niestety na niekorzyść zespołu z Naszej Gminy, gdyż przegrali 7:3 z zespołem z Siemiechowa. Po tych wynikach zespół LKS Wierzchosławice-Ostrów jest wice liderem tabeli rozgrywek A-klasy grupa Tarnów. Natomiast zespół z Gosławic zajmuje 13 miejsce, a zespół z Mikołajowic ostatnie – 15 miejsce w tabeli.

B-klasa

Jedyne zwycięstwo wśród naszych drużyn odniósł zespół z Łętowic, który miał się spotkać w pojedynku derbowym z zespołem z Kępy Bogumiłowickiej. Niestety jest to zwycięstwo odniesione walkowerem, gdyż goście nie informując nikogo przed meczem nie stawili się na boisku w Łętowicach i sędziowie spotkania po odczekaniu regulaminowego czasu zakończyli spotkanie. Zespół LKS Rudka Bobrowniki Komorów jechał na mecz do Tarnowca z nadziejami na korzystny wynik. Niestety szybko stracona bramka, ostudziła trochę zapału w zespole, następnie zawodnik z Rudki otrzymał czerwoną kartkę i mecz zakończył się porażką 4:0. Rezerwom LKS Wierzchosławice-Ostrów niestety nie udało się sprawić niespodzianki, gdyż drużyna z Łękawicy okazała się zbyt mocna i wygrała zasłużenie 8:0. W tabeli rozgrywek B-klasy grupa Tarnów, Nasze zespoły plasują się w dolnej części, a ostatnie dwa miejsca zajmują zespoły Wierzchosławice-Ostrów i Kępy Bogumiłowickiej.

Poniżej prezentujemy wyniki i krótką fotorelację. Fot. Anna Dąbrowiecka

A – klasa
LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Gosłavia Gosławice 1:1 (1:1)
Bramki: ’80 Karol Lech – ’76 Krzysztof Rzepa
WKS Siemiechów – LKS Dunajec Mikołajowice 7:3 (3:2)
Bramki:’30 Tomasz Skórka, ’40 Piotr Bibro, ’66 Piotr Bibro

B – klasa
KS Tarnowiec – LKS Rudka Bobrowniki Komorów 4:0 (2:0)
LKS Szynwałd – LKS Wierzchosławice-Ostrów II 8:0 (4:0)
LKS Radar Łętowice – KS Cezar Kępa Bogumiłowicka 3:0 v.o.

Dożynki Gminy Wierzchosławice 2019 r. – podziękowania rolnikom z Gminy Wierzchosławice za chleb i trud ich pracy

W przeglądzie wieńców dożynkowych zorganizowanym w ramach Gminnego Święta Plonów brało udział 10 wieńców wykonanych przez lokalne stowarzyszenia, głównie Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców sołectw: tj. Bobrowniki Małe, Rudka, Bogumiłowice, Gosławice, Komorów, Łętowice, Mikołajowice, Ostrów, Sieciechowice, Wierzchosławice. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wieńca tradycyjnego i wieńca nowoczesnego. W kategorii wieńca tradycyjnego wygrał wieniec w kształcie korony KGW „Nad Stawem” z Rudki. Natomiast w kategorii wieńca nowoczesnego zwycięzcą okazał się wieniec w kształcie pszczoły KGW z Sieciechowic.

Szczegółowe podsumowanie uroczystości wraz z obszerną fotorelacją ukaże się niebawem.

Kolejny derbowy weekend przed nami

W najbliższy weekend poza Dożynkami Gminnymi  oraz XIII Świętem Karpia czekają nas kolejne emocje piłkarskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Naszej Gminy na pojedynki derbowe w A-klasie i B- klasie .

A-klasa
W niedzielne południe na boisku w Wierzchosławicach dojdzie do kolejnego meczu derbowego z udziałem zespołu gospodarzy, tym razem będą walczyć o ligowe punkty z zespołem z Gosławic. Drużyna Gosłavii po 2 porażkach będzie chciała się w końcu przełamać i zdobyć punkty ligowe. Natomiast zespół z Wierzchosławic zamierza utrzymać swoją wysoką pozycję w tabeli, dlatego zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.
W sobotnie popołudnie zespół z Mikołajowic uda się do beniaminka ligi z Siemiechowa. W związku z tym, że w środku tygodnia nie grał meczu będzie faworytem tego spotkania i skutecznie zainkasuje 3 punkty.

B-klasa
Na pierwszy plan wśród naszych drużyn grających w tej lidze, wysuwa się sobotni pojedynek derbowy w Łętowicach, gdzie gospodarze zmierzą się z drużyną Kępy Bogumiłowickiej.
Dodatkowym smaczkiem tego spotkanie będzie to, iż żadna z drużyn do tej pory nie zdobyła ligowego punktu, więc o poziom widowiska spotkania możemy być spokojni. Każda z drużyn chcąc wygrać wreszcie pierwszy mecz będzie dążyła do gry ofensywnej, co da nam prawdopodobnie dużą liczbę bramek w tym spotkaniu.
Drużyna LKS Rudka Bobrowniki Komorów zmierzy się w niedzielę z drużyną z Tarnowca. Zespół ten miał pauzę w minionej kolejce, dlatego czeka go ciężka przeprawa, liczymy na to że zwycięska.
Natomiast rezerwy LKS Wierzchosławice-Ostrów, które nie będą mogły liczyć na większy zaciąg zawodników z pierwszej drużyny zmierzą się w sobotę z jednym z faworytów tych rozgrywek – drużyną z Łękawicy. Pomimo tych okoliczności mamy nadzieję, że po porażce derbowej zespół sprawi niespodziankę i zdobędzie punkty w Łękawicy.

Sobota 10.08.2019r.
LKS Radar Łętowice –  KS Cezar Kępa Bogumiłowicka17:00 – boisko w Łętowicach
LKS Dunajec Mikołajowice– WKS Siemiechów 17:00 – boisko w Siemiechowie
LKS Wierzchosławice-Ostrów – KS Łękawica  16:00 – boisko w Łękawicy

Niedziela 18.08.2019r.
LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Gosłavia Gosławice 12:00 – boisko w Wierzchosławicach
LKS Rudka Bobrowniki Komorów – KS Tarnowiec 18:00 – boisko w Tarnowcu

Kolejne zmagania drużyn seniorskich

Drużyny seniorskie Naszej Gminy nie próżnują. W przypadające 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny rozegrali drugą kolejkę ligową.

A-klasa
W rozgrywkach A-klasy drużyna LKS Wierzchosławice-Ostrów po zwycięskich derbach odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonała na wyjeździe drużynę ze Zgłobic 2:1. Losy spotkania odmienił rezerwowy w tym meczu Szymon Nosal, który strzelił dwie bramki i dał zwycięstwo zespołowi. Warto podkreślić, że przy obu bramkach asystował mu blisko 40-letni Rafał Bryl.
Drużyna z Gosławic poniosła za to kolejną porażkę, przegrywając na własnym boisku z drużyną z Lisiej Góry 3:1. Honorową bramkę w tym meczu dla zespołu Gosłavii zdobył Sylwester Wójcik. Natomiast Zespół z Mikołajowic mecz w tej kolejki rozegra dopiero 17 listopada.
W tabeli zespół beniaminka, czyli drużyna z Wierzchosławic plasuje się ex aequo z innymi 4 drużynami. Na pierwszym miejscu są zespoły z Mikołajowic i Gosławic, które jeszcze nie uzyskały punktów podobnie jak kilka innych drużyn i zajmują ostatnie miejsca w tabeli.

B-klasa
W tej kolejce warto odnotować tzw. „derby pięciu wsi”, jak potocznie nazywali je kibice. Rozgrywki przeprowadzono pomiędzy zespołami LKS Rudka Bobrowniki Komorów oraz drużyną rezerw LKS Wierzchosławice-Ostrów. Wynik spotkania był jednostronny. Na boisku w Bobrownikach Małych lepsi okazali się gospodarze strzelając rywalom z Wierzchosławic-Ostrów aż 14 bramek, w tym aż 5 strzelił Adrian Miśtak, co jest nie lada wyczynem. Tym bardziej, iż LKS Bobrowniki nie straciły żadnej bramki.
Niestety kolejne porażki zanotowały drużyny z Kępy Bogumiłowickiej i Łętowic, przegrywając odpowiednio 3:0 z zespołem z Wielkiej Wsi, i 2:0 z zespołem Alfa Siedliska.

Poniżej prezentujemy wyniki:
LKS Zgłobice – LKS Wierzchosławice-Ostrów 1:2 (1:0)
Bramki: ‘69, ‘87 Szymon Nosal

LKS Gosłavia Gosławice – Orzeł Lisia Góra 1:3 (0:2)
Bramki: ‘86 Sylwester Wójcik

LKS Rudka Bobrowniki Komorów – LKS Wierzchosławice-Ostrów II 14:0 (5:0)
Bramki: ‘15, ‘25, ‘31, ‘62, ‘79 Adrian Miśtak, ‘’58, ‘70, ‘72 Sławomir Seremet, ‘3, ‘56 Bartosz Bartnik, ‘22 Dawid Radliński, ‘68 Dawid Rzymek, ‘77 Tomasz Seremet, ‘81 Jakub Karaś

KS Cezar Kępa Bogumiłowicka – Zryw Wielka Wieś 0:3 (0:2)

Alfa Siedliska – LKS Radar Łętowice 2:0 (1:0)

Budowa węzła autostradowego w Wierzchosławicach

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg i wybrał najkorzystniejszą ofertę na łącznik A4 z Mościcami. 
Bardzo się cieszymy, że prace w tym kierunku postępują. Czekamy na podpisanie umowy z wykonawcą i realizację inwestycji.
Jest to szczególnie ważne dla mieszkańców Naszej gminy, gdyż obecnie ruch z autostrady odbywa się lokalnymi drogami oraz wysłużonym mostem na Dunajcu.

Poniżej zamieszczamy link do strony http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/rozstrzygnieto-przetarg-na-lacznik-a4-z-moscicami-najtansza-oferta-odrzucona/?fbclid=IwAR2ZYR-2aM4ewkQufCjoIMZMak48iKYeHeLcw5TM8rccaU0mm3uHl_GYSVI/

Dożynki Gminy Wierzchosławice – 18 sierpnia 2019!

Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz oraz Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach serdecznie zapraszają na Dożynki Gminy Wierzchosławice, które odbędą się 18 sierpnia 2019 r. w parku przy Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Święto Plonów – Dożynki jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu polskiej wsi, podczas którego rolnicy składają podziękowania za tegoroczne plony i jednocześnie proszą o pomyślność w następnym roku.

W programie:

14:00 – Uroczysta Msza Święta Dożynkowa
14:45 – Przemarsz grup wieńcowych do Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach
15:15 – Uroczyste rozpoczęcie imprezy
15:30 – Występy artystyczne dzieci z Gminy Wierzchosławice
16:00 – Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego – kolejność alfabetyczna
17:30 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca Swojacy
18:00 – Tarnowskie Trio Akordeonowe w składzie Jakub Grzyb, Łukasz Skubisz, Kornel Uriasz
18:30 – See You Later
19:30 – Maks Kwapień z zespołem K.A.C.
20:40 – Zabawa taneczna prowadzona przez zespół ProPozycja

Ponadto od 15:00 do 19:00 w programie przewidziano animacje i konkursy, w tym: dmuchane miasteczko dla dzieci, stoiska gastronomiczne, eurobungee, kule wodne, wata cukrowa, stoiska DKMS, miasteczko strażackie, degustacja karpia, stoisko tematyczne projektu „Równać Szanse” oraz punkt informacyjny projektów realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i inne atrakcje.

Program uświetnią również stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej Gminy.

W trakcie imprezy będzie również prowadzona zbiórka charytatywna dla p. Janiny – podopiecznej Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu pn. „Pomóżmy Janinie!”. Organizatorem wsparcia jest  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzchosławicach oraz Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont z Bogumiłowic. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc w odzyskaniu domu p. Janinie – osobie z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, która jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej, a nie ma możliwości podjęcia pracy ze względu na zły stan zdrowia.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Weekendowe granie – w derbach lepsi gracze z LKS Wierzchosławice-Ostrów

Podczas minionego weekendu zespoły seniorskie rozpoczęły swoje zmagania. Niestety w większości są to niezbyt udane wyniki, gdyż tylko zespół z Wierzchosławic zdobył 3 pkt w pojedynku derbowym z drużyną z Mikołajowic. Zespół z Łętowic, pomimo dwukrotnego prowadzenia meczu, stracił bramkę w doliczonym czasie gry i nie zdobył żadnego punktu. Drużyny z Kępy Bogumiłowickiej i Rudki przegrały wysoko, bo aż różnicą 3 bramek ze swoimi rywalami. Natomiast Gosłavia Gosławice, pomimo ambitnej walki zeszła z boiska pokonana.

Gratulujemy wygranej drużynie Wierzchosławice-Ostrów i liczymy na lepsze wyniki Naszych drużyn.

Wyniki:

A-Klasa

LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Dunajec Mikołajowice 4:1 (2:1)
Bramki: Rafał Bryl ’14, ’44, Tomasz Stawarz ’52, Dawid Gala ’90 – Sławomir Sumara ‘37
LKS Zgłobice – LKS Gosłavia Gosławice 4:3 (0:1)
Bramki: ’15, ’85 Krzysztof Rzepa, ’65 Dawid Sroka

B-Klasa

LKS Rudka Bobrowniki Komorów – KS Łękawica 1:4 (1:2)
Bramki: ’35 Sławomir Seremet
Radar Łętowice – KS Niwka 4:5 (2:2)
Bramki: ’14 Marcin Wojcieszek, ’18, ’52, ’70 Marcin Armatys
LKS Rzepiennik Strzyżewski – KS Cezar Kępa Bogumiłowicka 3:0 (3:0)

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony