Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Strażacy doskonalili swoje umiejętności [ZDJĘCIA] [WIDEO]

16 lutego 2021

Za zalewie Dwudniaki strażacy OSP KSRG Wierzchosławice i OSP Gosławice uczestniczyli w praktycznych zajęciach w ramach doskonalenia zawodowego z ratownictwa lodowego. Celem zajęć było wypracowanie zasad wzajemnej współpracy jednostek OSP podczas działań ratowniczych na zalodzonych akwenach z niestabilną pokrywą lodową, sprawdzenie możliwości posiadanego sprzętu ratowniczego oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom ewakuowanym ze strefy bezpośredniego zagrożenia.

 

Do ewakuacji poszkodowanych użyto specjalistycznego sprzętu w postaci sań lodowych oraz poduszkowca Anaconda”.  Strażacy ratownicy ćwiczyli również techniki ratownicze
i dotarcia do poszkodowanego przy użyciu podstawowego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu każdego samochodu strażackiego tj. drabiny nasadkowej, rzutki ratowniczej.

Wszyscy uczestnicy zajęć zabezpieczeni byli zgodnie z zaleceniami dotyczącymi walki z COVID-19 w środki ochrony osobistej tj. osłona twarzy – usta i nos, środki dezynfekujące do powierzchni i rąk.

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast