W ubiegłą sobotę 7 września w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach odbyła się 8. edycja Narodowego Czytania 2019.
Narodowe Czytanie to akcja promująca literaturę piękną, która została zrealizowana po raz ósmy. Co roku inne dzieła literackie zostają przybliżone i promowane wszystkim odbiorcom. W całym kraju instytucje kultury dołączają się do tej akcji, nad która patronat honorowy ma Para Prezydencka. W 8. edycji Narodowego Czytania 2019, która była realizowana również na trenie Gminy Wierzchosławice – czynny udział w czytaniu wzięli Wójt Gminy Wierzchosławice – Andrzej Mróz, Przewodnicząca Rady Gminy Wierzchosławice – Małgorzata Moskal, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach –  Dominika Ramian, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowicach wraz z opiekunem panią Grażyną Sęk oraz mieszkańcy gminy Wierzchosławice. Warto zaznaczyć, że uczniowie przygotowali utwór „Katarynka” Bolesława Prusa z podziałem na role. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również podopieczni Dziennego Domu Opieki z Wierzchosławic. 
W trakcie wydarzenia przybito pamiątkowe pieczęcie w prywatnych książkach, bibliotecznych oraz skorzystano ze słodkiego poczęstunku.
Serdecznie dziękujemy za wkład i zaangażowanie w odczytanie dla zgromadzonej publiczności takich dzieł jak „Katarynka” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Naszej Szkapy” i „Dymu” Marii Konopnickiej, „Dobrej Pani” Elizy Orzeszkowej oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Shultza.
Wszystkich miłośników czytania zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach Narodowego Czytania i nie tylko. Przypominamy, że do końca września można przyjść z własną książką do GCK Wierzchosławice i otrzymać pamiątkową pieczątkę. Zapraszamy!

Źródło: www.kultura.wierzchoslawice.pl/narodowe-czytanie-2019-2/

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony