Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

5 listopada przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych

29 października 2021

Informujemy, że w dniu 5 listopada 2021 roku (piątek) tylko do godziny 12:00 będzie możliwe złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego, odebranie dowodu osobistego i załatwienie pozostałych spraw z obszaru dowodów osobistych.

Od godz. 12.00 korzystanie z Rejestru Dowodów Osobistych będzie niemożliwe w związku z koniecznością wdrożenia nowych rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców.

Od 7 listopada 2021 roku będą wydawane nowe dowody osobiste z odciskami palców oraz z podpisem posiadacza dowodu osobistego. W tym dniu wejdzie w życie ustawa z dnia 14 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw, która służy stosowaniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1157 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie poprawy zabezpieczeń dowodów osobistych obywateli Unii i dokumentów pobytowych wydawanych obywatelom Unii i członkom ich rodzin korzystającym z prawa do swobodnego przemieszczania się.

Ważne!

• Jeśli Twój dowód osobisty jest nadal ważny – nie musisz go wymieniać.

• Złożenie wniosku o dowód osobisty (pobranie odcisków palców) oraz odbiór dokumentu (potwierdzenie tożsamości) wymaga wizyty w urzędzie.

• Jeśli Twoje dziecko nie ukończyło 12 lat, wniosek o wydanie dowodu osobistego dla dziecka możesz złożyć elektronicznie (gov.pl).

Ostatnia modyfikacja: 29 października 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast