Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Strażacy ochotnicy z nowym sprzętem

5 sierpnia 2020

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego dotkniętym skutkami powodzi w maju 2019 r. Na mocy Uchwały przyznano dotację 57 gminom w wysokości 898 444 zł. Wśród tych gmin znalazła się również gmina Wierzchosławice, która ubiegała się o dotację na zakup sprzętu i elementów odzieży ochronnej do działań bojowych.

24 marca 2020 r. została zawarta umowa pomiędzy Województwem Małopolskim a Gminą Wierzchosławice dotycząca udzielenia pomocy finansowej na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych dotkniętym skutkami powodzi w maju 2019 r.  Na realizację zadania z budżetu Województwa Gmina Wierzchosławice otrzymała pomoc finansową  w wysokości 1 800,00 zł.

W efekcie dziś w Sali narad Urzędu Gminy w Wierzchosławicach wójt Andrzej Mróz dokonał przekazania na ręce prezesów jednostek OSP  Wierzchosławice i OSP Gosławice zakupionego sprzętu, środków ochrony osobistej oraz elementów ubrania ochronnego  do działań bojowych.

Przedstawiciele  jednostek prezes OSP Wierzchosławice dh. Cygan Marcin oraz prezes OSP Gosławice dh. Kwapniewski Rafał wyrazili swoje zadowolenie i złożyli podziękowania władzom gminy oraz Zarządowi Województwa Małopolskiego za otrzymaną  pomoc sprzętową

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego „ Pomoc popowodziowa”

 

Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast