Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zapraszamy na obchody 149 rocznicy urodzin Wincentego Witosa oraz 118 rocznicy urodzin Stanisława Mierzwy w dniu 21 stycznia 2023 r.

18 stycznia 2023

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ MUZEUM WINCENTEGO WITOSA

MUZEUM WINCENTEGO WITOSA W WIERZCHOSŁAWICACH

MUZEUM OKRĘGOWE W TARNOWIE

WÓJT GMINY WIERZCHOSŁAWICE

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA W WIERZCHOSŁAWICACH

Zapraszają na obchody 149 rocznicy urodzin Wincentego Witosa oraz 118 rocznicy urodzin Stanisława Mierzwy w dniu 21 stycznia 2023 r.

O godzinie 16:00 nastąpi zapalenie zniczy przy kaplicy Wincentego Witosa na wierzchosławickim cmentarzu. W ramach spotkania o godzinie 16:30 w Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach odbędzie się „Galeria Jednego Obiektu” gdzie prezentowana będzie “Gazeta Ludowa” wydana 4 listopada 1945 roku w Warszawie w całości poświęcona zmarłemu 31 października 1945 r. Wincentemu Witosowi.

Znajdujący się w Muzeum W. Witosa egzemplarz został wydrukowany złotą czcionką i był rozdysponowany w nakładzie jedynie 10 sztuk. Ich dysponentem w tym czasie zostało ścisłe kierownictwo ruchu ludowego i sam redaktor Zygmunt Augustyński. Do muzeum ów egzemplarz przekazała jego córka Maria Ciskowska i ks. Andrzej Augustyński, założyciel znanego ośrodka „Siemacha” w Odporyszowie, spokrewnionego przez ojca z Zygmuntem Augustyńskim.

Dodatkową atrakcją spotkania będzie promocja książki pt. „O Wincentym Witosie inaczej..” oraz spotkanie z jej autorem dr. Janem Hebdą. Podczas spotkania odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru „Cantando” z Pleśnej.

Ostatnia modyfikacja: 18 stycznia 2023

Komentowanie jest wyłączone.