Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

1 LUTEGO ruszy wewnątrzgminna komunikacja [ROZKŁAD JAZDY]

29 stycznia 2021

Na taką informację od dawna czekali mieszkańcy gminy Wierzchosławice. 1 lutego zostaną uruchomione dwie linie komunikacji zbiorowej, które w znaczący sposób ułatwią poruszanie się po naszej gminie. Decyzją wójta Andrzeja Mroza opłata za przejazd autobusem będzie symboliczna – 1 złoty. Gmina Wierzchosławice jest dopiero drugim samorządem w powiecie tarnowskim, który zdecydował się na utworzenie wewnątrzgminnych linii autobusowych. Co ważne, komunikacja będzie funkcjonowała także w święta i weekendy.

Rozkład jazdy gminnej komunikacji będzie uzupełniał ofertę komercyjnych przewoźników kursujących po naszej gminie. Samorząd gminny skutecznie aplikował do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, dzięki temu przewidziano dopłatę do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej na poziomie 3 zł. To w konsekwencji pozwoli na stworzenie dwóch linii autobusowych oraz wprowadzenie atrakcyjnej ceny za bilet.

– Mieszkańcy będą mogli sprawnie dostać się do Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, biblioteki, czy na dworzec PKP w Bogumiłowicach lub autobus w Mikołajowicach – wyjaśnia wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Wprowadzamy przystępną cenę dla każdego, aby popularyzować transport zbiorowy, dbając w ten sposób o ekologię i nasze środowisko. Zachęcam wszystkich do korzystania. Warto również dodać, że nasza komunikacja będzie funkcjonowała także w weekendy i święta oraz w tygodniu w godzinach późnowieczornych, o co od lat apelowali mieszkańcy, którzy mieli gigantyczne problemy, aby po pracy dostać się do domu. 

Całkowita wartość zadania to 333 837, 91 zł z czego dopłata z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych wynosi 273 166,50 zł.

Autobusy będą kursować na trasach:  Bobrowniki Małe – Rudka – Komorów – Gosławice – Ostrów – Wierzchosławice – Bogumiłowice – Sieciechowice – Mikołajowice oraz Wierzchosławice – Łętowice – Bogumiłowice – Wierzchosławice.

ROZKŁAD JAZDY

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast