Zuzanna Drobot wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski JUDO Młodzików w kat. 48 kg. !!!

W turnieju rozgrywanym w Suchym Lesie k. Poznania w dniach 14-15 października, reprezentująca klub judo z Wierzchosławic zawodniczka, pewnie wygrała wszystkie walki eliminacyjne. Tym samym zapewniła sobie awans do półfinału, co oznaczało pojedynki o podium. Tutaj finał był blisko ale Zuzia dała się zaskoczyć rywalce i pozostała walka o trzecie miejsce, w której nie dała żadnych szans przeciwniczce.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach zdobyła swój pierwszy krążek Mistrzostw Polski !!!

Jest to jednocześnie pierwszy medal MP zdobyty przez zawodnika klubu z Wierzchosławic, założonego i prowadzonego przez trenera Pawła Kitę.

W turnieju oprócz medalistki startowali również inni jego podopieczni.

Bardzo blisko medalu byli również Emilia Jagiełło w 44 kg i Aleksander Walkiewicz w 42 kg którzy zajęli 5 miejsca. Natomiast mniej szczęścia mieli Wiktoria Łazarek i Jakub Świerczek którzy zakończyli udział w eliminacjach.

Wójt Gminy Zbigniew Drąg serdecznie gratuluje tak ważnego sukcesu w karierze młodej zawodniczej, która jest mieszkanką naszej Gminy.