Trwają ostatnie przygotowania do dorocznego maszerowania pielgrzymów z diecezji tarnowskiej na Jasną Górę. Kolejna Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy już 17 sierpnia. Tegorocznym hasłem są słowa „Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W tych dziewięciodniowych rekolekcjach w drodze, jak co roku, towarzyszyć będzie radio RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz.

Codziennie na antenie obu rozgłośni nie zabraknie informacji z trasy pielgrzymki, specjalnych programów, a także wieczornego pasma modlitewnego. Już w środę, 17 sierpnia, o 6.30 transmitowana będzie Msza święta inaugurująca 34.Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Pół godziny wcześniej w Studio Pielgrzymkowym gościć będziemy m.in. ordynariusza diecezji tarnowskiej bpa Andrzeja Jeża czy dyrektora pielgrzymki ks. Zbigniewa Szostaka.

Każdego dnia w pasmach południowych oddawać będziemy klimat pielgrzymiego szlaku. Do naszego plenerowego studia w programie „RDN na pielgrzymim szlaku” zapraszać będziemy pielgrzymów oraz kapłanów, a także niezwykłych gości, którzy postanowili wyruszyć w drogę do Matki Boskiej Częstochowskiej z wiernymi diecezji tarnowskiej. Na radiowej antenie będą pozdrowienia od pielgrzymów kierowane do rodzin, znajomych a także słuchaczy RDN.

Pasmo modlitw rozpoczynać będzie codziennie o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą z trasy do Częstochowy będą odmawiać pielgrzymi poszczególnych grup. O godzinie 19.00 na antenie RDN rozpoczynać się będzie Modlitwa Różańcowa, po niej zapraszać będziemy przed radioodbiorniki osoby, które w tym roku nie wybrały się na pielgrzymi szlak. Specjalne rozważania w ramach Pielgrzymowania Duchowego przedstawi ks. Michał Dąbrówka.

Codziennie o godzinie 20.00 na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz startować będzie Studio Pielgrzymkowe. W tym roku po raz pierwszy będzie ono prowadzone nie ze studia w Tarnowie, lecz z trasy pielgrzymki. W ten sposób radiowcy chcą jeszcze w większym wymiarze oddać klimat drogi do Jasnogórskiej Pani.

Każdy dzień na pielgrzymim szlaku kończyć będzie Apel Jasnogórski. Niezwykłe nabożeństwo prowadzone niejednokrotnie pod gwieździstym niebem czy z Sanktuariów rozpoczynać się będzie około godziny 20.45.

Dodatkowo, co już jest tradycją, na naszej stronie internetowej rdn.pl codziennie zamieszczać będziemy zdjęcia oraz relacje z pielgrzymiego szlaku na Jasną Górę. Działać będzie specjalny profil facebookowy – PPT z RDN, gdzie będzie można obserwować na zdjęciach aktualne wydarzenia.

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony