2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej, który jest dobrym momentem aby zachęcić wszystkich do zamanifestowania swojego przywiązania do symboli narodowych. Z tej okazji w ramach Powiatowych obchodów Święta Narodowego 3 maja – do mieszkańców Gminy Wierzchosławice trafi aż 500 flag na samochód. Cześć flag została przekazana do szkół na terenie Gminy Wierzchosławice, natomiast dosyć duża liczba czeka do odbioru w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Flagi dla naszej Gminy otrzymaliśmy dzięki zaangażowaniu Pana Jacka Hudymy – Etatowego Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Urząd Gminy w Wierzchosławicach z okazji świąt państwowych 2 i 3 maja zachęca wszystkich Mieszkańców do wywieszenia flag narodowych.

Patriotyzm, będący naturalnym uczuciem każdego obywatela, jest miłością dowolności, Ojczyzny i polskiego języka. Wyrażamy go poprzez symbole. W święta państwowe umieszczanie flagi na prywatnych budynkach i posesjach nie jest prawnie obowiązkowe – a jeszcze niedawno wywieszanie flagi poza świętami było zabronione.

Wiele w tym temacie zmieniła ustawy z 20 lutego 2004 o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. W roku tym, bowiem ustanowiono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ma popularyzować wiedzę o polskich symbolach narodowych. Dzięki temu od kilku lat od strony prawnej obywatele mogą do woli demonstrować swoje przywiązanie do symboli narodowych.

Dzień Flagi jest okazją do tego, by zamanifestować swoją dumę z bycia Polakiem, z historii Narodu oraz własnej tożsamości. W tym dniu biało – czerwone flagi powinny przyozdobić nie tylko budynki państwowe i samorządowe, ale także siedziby firm oraz każdy polski dom.

 

Zasady odbioru flag: ze względu na ograniczoną liczbę jedna osoba może odebrać tylko jedną sztukę flagi. Flagi posiadają uchwyt umożliwiający na zamontowanie flagi w oknie samochodu. Obiór flag jest możliwy od godz. 7.00 do 22.00 w recepcji Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.

Serdecznie zapraszamy!

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony