Po zwycięstwie  w turnieju drużynowym i bardzo udanym występie Judoków Klubu  IS Wierzchosławice w Otwartych Mistrzostwach Jasła, trener zabrał 4 zawodniczki na niezwykle silnie obsadzony, rankingowy  turniej  w Suchym Lesie k/Poznania.

Najlepiej  z podopiecznych Pawła Kity spisała się Emilia Jagiełło która w kategorii 36 kg wywalczyła srebrny medal. Dla uczennicy Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łętowicach  był to debiut w kategorii Młodziczek. Emilka opanowała tremę, nie przestraszyła się starszych rywalek i okazała się prawdziwą rewelacją zawodów w Wielkopolsce. Najpierw nie dała szans rywalkom w grupie, a potem rozstrzygnęła na swoją korzyść walkę półfinałową (podobnie jak we wcześniejszych pojedynkach wygrała przed czasem). Wyższość rywalki musiała uznać dopiero w zaciętej  finałowej walce. Złoto było naprawdę niedaleko ale w takich zawodach każde miejsce na podium to ogromny sukces! 

Z pozostałych zawodniczek najlepiej wypadła Aleksandra Piwowarczyk w kat do  52 kg. Zwyciężczyni kategorii Młodziczek w Otwartych Mistrzostwach Jasła z 6 marca,  turniej zaczęła od porażki. Potem jednak wygrała pewnie przed czasem dwa pojedynki. W kolejnym po dobrej walce dała się zaskoczyć rywalce i nie przedarła się do walk o medale kończąc zawody na dobrym punktowanym 7 miejscu.

W  kat 40 kg wystąpiły dwie reprezentantki  Oliwia Nosek i Zuzanna Drobot. Obie w swoich walkach szybko wychodziły na prowadzenie. Niestety nie potrafiły go „dowieźć” do końca i zakończyły udział w zawodach na etapie eliminacji.

Warto zaznaczyć że Zuzia i Emilka startują jeszcze w rocznikach dzieci i każdy zawody w kategorii Młodziczek to dla nich nauka i zbieranie bezcennego doświadczenia, które zaprocentuje w kolejnych sezonach.

Poniżej prezentujemy również wyniki naszych Młodych Judoków podczas VI Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła:

U11 dzieci – 2006/2007
2 miejsce: Wiktoria Kordela – 22 kg
3 miejsca: Sandra Bysiek – 28 kg, Nadia Wodzińska – 34 kg, Kacper Hołda – 33 kg

U13 dzieci – 2004/2005
1 miejsce: Zuzanna Drobot – 40 kg
3 miejsca: Emilia Jagiełło – 37 kg, Amelia Nosek – 34 kg
5 miejsce: Kacper Kosman – 46 kg

U15 młodzicy – 2002/2003
1 miejsce: Aleksandra Piwowarczyk – 52 kg

Niestety po dobrych walkach w eliminacjach z turnieju odpadli: Kamil Urban, Mikołaj Adamus, Konrad Kordela, Witold Skrabot, Alicja Gajczewska, Gabriela Mirek, Aleksander Walkiewicz, Wiktoria Łazarek, Jakub Solak oraz Marcin Zwierzyński, ale zdobyli to co najważniejsze czyli doświadczenie, które będzie procentować na kolejnych zawodach.

W  zawodach  w Jaśle wzięło udział 507 zawodników  z 39 klubów z  Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Słowenii, Rumunii, a nawet ze Stanów Zjednoczonych.

19 – osobowa reprezentacja Klubu Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice, w klasyfikacji klubowej zajęła wysokie 9 miejsce.

sl7

Wójt Gminy Wierzchosławice – Zbigniew Drąg wspiera Klub Judo – Inicjatywy Społeczne w Wierzchosławicach i serdecznie gratuluje wspaniałych osiągnięć!

strzalka_mala Zobacz więcej informacji oraz GALERIE ZDJĘĆ na stronie judowierzchoslawice.pl!

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony