Trwa akcja rozliczania podatku z Urzędem Skarbowym. Od kilku lat mamy możliwość podzielenia się podatkiem z organizacjami, które posiadają status organizacji pożytku publicznego, przekazując na ich działalność 1% swojego podatku. Ze środków z 1% mogą również skorzystać organizacje i osoby indywidualne z terenu Gminy Wierzchosławice.

Od lat Ministerstwo Finansów oraz Urzędy Skarbowe szczególnie zachęcają do rozliczenia podatku przez internet. Za sprawą uproszczonej procedury jest to naprawdę proste, a co najważniejsze można oszczędzić kilkadziesiąt złotych rozliczając swojego PiTa samodzielnie! Co ciekawe aby wysłać rozliczenie przez Internet do systemu e-deklaracje, nie trzeba posiadać podpisu elektronicznego. Najłatwiejszym sposobem na rozliczenie PITu online jest skorzystanie z programu przygotowanego przez profesjonalną firmę. Takie programy można odnaleźć bez problemu w internecie. Programy zazwyczaj są bezpłatne i intuicyjne. Wypełnienie PITu za pomocą tego programu jest łatwiejsze niż papierowej deklaracji, ponieważ program sam obliczy podatek.

Aby wesprzeć akcję przekazywania środków z 1% na rzecz organizacji i osób indywidualnych z terenu Gminy Wierzchosławice w dniu 19 marca 2016 r. (sobota) w godz. 9.00-12.00 zostanie zorganizowana akcja bezpłatnego wypełniania deklaracji PIT.

– Kilkunastu wolontariuszy pomoże wszystkim chętnym w rozliczeniu. Warunkiem jest przekazanie 1% podatku na instytucje i osoby potrzebujące z terenu naszej Gminy. Naprawdę warto!zachęca Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg.

Osoby zgłaszające się po pomoc w rozliczeniu i mające zamiar rozliczyć rok 2015 drogą elektroniczną  powinny posiadać komplet dokumentów koniecznych do rozliczenia (należy przygotować: wszystkie PITy otrzymane w tym roku od pracodawców i/lub ZUS oraz dokumentów związanych z ulgami i odliczeniami, imię i nazwisko, PESEL/NIP, datę urodzenia, kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 r.)

Złożenie PITa to obowiązek każdego z nas, jednak możesz wybrać sposób, w jaki go dostarczysz. Jeśli wyślesz go przez Internet – oszczędzisz papier, drzewo i swój czas.

W akcję rozliczenia PIT włączyli się pracownicy Urzędu Gminy Wierzchosławice, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Lista organizacji i instytucji z terenu Gminy Wierzchosławice, które można wesprzeć przekazując 1% podatku:


 CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ

numer KRS: 0000211791

–  Cel szczegółowy –

a) Grześ i Krzyś Padło

b) jeżeli pole pozostanie puste – środki ostaną przekazane na konto ogólne, z którego wspierane są m.in. działania kół parafialnych Działających na terenie Gminy Wierzchosławice


Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:

a) 16994 Głowacz Julia

b) 21344 Wąsik Mateusz


Związek OSP RP

numer KRS: 0000116212

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” – należy  

wpisać: nazwę i adres jednej jednostki OSP z terenu Gminy Wierzchosławice, której chce się przekazać swój 1 % podatku

a) OSP Wierzchosławice

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie

b) OSP Łętowice

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie

c) OSP Bogumiłowice

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie

d) OSP Bobrowniki

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie

e) OSP Gosławice

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie

f) OSP Mikołajowice

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie

g) OSP Rudka

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie

h) OSP Komorów

33–122 Wierzchosławice, woj. małopolskie


Polski Czerwony Krzyż

KRS 0000225587

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:

PCK Zarząd Ziemski Tarnów


Jeżeli znają Państwo osoby z Gminy Wierzchosławice, które można w ten sposób wesprzeć, a które nie znalazły się jeszcze na naszej liście – prosimy o kontakt tel. 504 154 146.

 

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony